Amari klub i T-klubem se vrací k normálu

Amari klub i T-klubem se vrací k normálu

Po bohatém prázdninovém programu, na který budeme chtít určitě navázat v době jarních prázdnin, se vracíme k běžnému školnímu provozu. Oba naše kluby již mají pouze odpolední otevírací dobu. Amari klub je pro děti do 12 let otevřen od pondělí do pátku v čase od 12:00-17:00 hodin. T-klub je otevřen pro děti od 12 let od pondělí do soboty v čase od 13:00-19:00 hodin.

Během září jsme ve spolupráci s místní školou podporovali starší děti v distanční výuce. S mladšími dětmi jsme v klubu hodně probírali, co je čeká ve škole, jaké mají mít pomůcky, s kým se ve škole budou potkávat, s čím za kým můžou jít. Seznamujeme je s předměty i s tím, co je jejich obsahem. Věnovali jsme se významu domácích úkolů a vhodným svačinkám. Neopomíjíme ani volnočasové aktivity, ať už sportovní či výtvarné.

 

Za nízkoprahové kluby Mgr. Adéla Galbavá, Kostka Krásná Lípa, p.o.

 

více zde
Co jsme dělali tento týden na Amari?

Co jsme dělali tento týden na Amari?

 

V tomto týdnu jsme vyráběli masky a žraloky z ruliček od toaletního papíru. Začali jsme také s podzimní výzdobou klubu. Uprostřed týdne jsme si udělali domácí čočkovou polévku. V rámci prevence jsme si povídali o škole, školní tašce a jak se do školy připravovat. Nechyběla ani sportovní aktivita- turnaj ve stolním fotbálku. Dnes za odměnu xbox, tablety, kouzelná Albi tužka a další.

Za NZDM teta Vlaďka

více zde
Rychlá podpora setkávání

Rychlá podpora setkávání

Česko – německý fond budoucnosti finančně podpořil Kostku Krásná Lípa a její program na setkávání dětí i dospělých, sociálně slabých rodin. Podpořeny jsou programy práce s dětmi, mládeží, ženami i rodinami. Kostka zorganizuje adaptační výjezd pro rodiny s dětmi, které prochází krizovou situací. Dále tvořivé dílny pro děti, klub pro ženy a nakoupí pomůcky pro přípravu dětí do školy. Cílem setkání je nejen se něco naučit, ale znovu si v bezpečném prostředí užívat sounáležitosti, vzájemné podpory a tvořivosti.
Včasná péče

Včasná péče

Kostka je členem platformy pro včasnou péči. 

více zde
Jóga pro seniory

Jóga pro seniory

Pod vedením Ireny Kubicové se jemně procvičovali senioři a seniorky v Domech se sociální službou v Krásné Lípě. Další lekce jógy budou navazovat i v říjnu 2021.

Péče o seniory v domácnosti

Péče o seniory v domácnosti

Přijmeme kolegu či kolegyni do sociální služby Osobní asistence. Počet zájemců o zajištění domácí péče se zvyšuje, potřebujeme navýšit kapacitu našeho týmu. Mzda se přepočte dle výše úvazku, začínáme na úvazku 0,3. Pokud máte vzdělání a řidičák, hlaste se zde https://www.jobs.cz/rpd/1403188084/?searchId=e83a349d-a088-485a-9b2c-33ca93ac75a5&rps=233

Výletování s klubem

Výletování s klubem

Protože k prázdninám patří také výletování, vyrazili jsme pěšky na Dymník a také na Tolštejn. Zkusili jsme různé výtvarné techniky jako malování akvarelovými barvami, malování na hrnečky. Také jsme zkusili vyrobit domečky pro skřítky.
Na klubu jsme za každého počasí, ať je hezky nebo prší, vždy je připravena nějaká aktivita. Přijďte si s námi užít zbytek prázdnin.
Poradna v kostce

Poradna v kostce

Poradna v Kostce je otevřená tři dny v týdnu. S poradci sociální služby Odborné sociální poradenství je možné řešit celé spektrum problémů, nejčastěji to jsou exekuce, insolvence, dluhy, vše z oblasti bydlení a rodinného práva, trestního práva i zaměstnanosti. Poradci s Vámi podrobně projdou Vaši situaci, navrhnou postup řešení a pomůžou s vyplněním a sepsáním dokumentů. Do poradny je třeba se objednat u Mgr. Cupalové, mobil 777 291 359 nebo u JUDr. Hanzlíčka telefon 777 925 302. Poradenství je poskytováno zdarma, finančně poradenství podprouje Ústecký kraj a obce regionu.
Na stejném čísle je možné se objednat také do občansko-právní poradny k JUDr. Pražákovi. Otevřena bude v pondělí 6/9, 20/9, 18/10, 1/11, 15/11, 6/12, 20/12 zhruba na hodinu s kapacitou 5 osob.
Přijmeme vedoucí/vedoucího prádelny Kolíček

Přijmeme vedoucí/vedoucího prádelny Kolíček

Přijmeme do pracovního poměru vedoucí prádelny Kolíček. Lze také pronajmou celou prádelnu zájemci - OSVČ.

Náplň: 

- praní, žehlení, mandlování, úklidové práce

- koordinace prací, vedení malého týmu

- komunikace se zákazníky

- administrativa, výkaznictví

 

Zájemce se může přihlásit na volfova@komunitnicentrum.com

Retrostipendium

Retrostipendium

V retrostipendijní programu dlouhodobě finančně podporujeme přes 20 studentů, cílem je, aby dokončili řádně studium. Od září se k nim připojí pět nováčků. Finance poskytuje Nadace Albatros a zajišťuje ČvT. Rozhovor o retrostipendiích, který s námi udělal Český rozhlas Sever si můžete poslechnout zde.

 

 

 

 

Letní škola

Letní škola

Pokud potřebuješ dohnat nějakou školní látku. Máš zájem si učivo o prázdninách opakovat. Propadl si nebo Tě čeká reparát. Zapoj se do naší Letní školy.
Víc informací najdeš v letáčku.
Prázdniny na T-klubu

Prázdniny na T-klubu

Prázdniny na T-klubu budou plné zajímavých akcí. Přijď si je s námi užít! Načerpáš spousty skvělých zážitků, najdeš třeba nové přátele a užiješ si léto.
Jaké akce a kdy jsou na programu najdeš v letáčku.

Každá nesnáz si zaslouží řešení

 

 Pracovnice sociální služby pro rodiny v krizi jednaly jsme s Týmem pro duševní zdraví.

více zde
Úklid Křinice v NP České Švýcarsko

Úklid Křinice v NP České Švýcarsko

V krásné přírodě národního parku Českého Švýcarska okolo řeky Křinice proběhl včera úklid samotné řeky a jejího okolí. Naši zaměstnanci podílející se na úklidu se nejenom zapotili, ale i nasmáli nad plnými holinkami. 

Kreativní tvoření pro děti od osmi let.

Kreativní tvoření pro děti od osmi let.

Kreativní dílničky pro děti.

Korálkování

Korálkování

Přijďte si k nám vytvořit něco pro radost

Zobrazit všechny

Litujeme, ale kalendář neobsahuje žádné akce na zvolené období.